Till innehållet

Kontakta vuxenutbildningen

Öppettider vuxenutbildningens expedition

  • Måndag-fredag 9.30 - 12.00
  • Måndag-torsdag 13.00 - 14.30

Undervisningsfria dagar är expeditionen öppen kl 9.30 - 12.00 om inget annat anges. Övrig tid kan du kontakta oss via e-post: vuxenutbildningen@harryda.se

Fyll i alternativtext

Kontaktuppgifter skolledning/administration



Ledning/administration

Namn

E-post

Telefonnummer

Verksamhetschef

Hans Frimanson

hans.frimanson@harryda.se

031-724 66 28

Rektor YH, Yrkesvux, VOC

Anette Ambrén

anette.ambren@harryda.se

031-724 66 60

Rektor GY, GR, SÄRVUX, SFI,

Ingrid Källström

ingrid.kallstrom@harryda.se

031-724 66 22

Studie- och yrkesvägledare

Maria Arnesson

maria.arnesson@harryda.se

031-724 66 06

Studie- och yrkesvägledare

Mina Jordan

mina.jordan@harryda.se

031-724 66 09

Kurator
(Endast i tjänst på tisdagar)

Lena Alestig Thunborg

lena.alestig.thunborg@harryda.se


Utbildningsledare YH

Anna Sjöström

anna.sjostrom@harryda.se

031-724 66 08

Utbildningssamordnare YH

Carina Carlander

carina.carlander@harryda.se

031-724 66 04

Kurssekreterare

Ewa Psaris

ewa.psaris@harryda.se

031-724 66 03

Administratör

Carina Nielsen

carina.nielsen@harryda.se

031-724 66 02

Administratör YH, IKT-ansvarig, webbredaktör

Per-Erik Ekberg

per-erik.ekberg@harryda.se

031-724 69 59

Administratör/IT tekniker

Shireen Allahham

shireen.allahham@harryda.se


Vaktmästare

Izudin Halilovic

izudin.halilovic@harryda.se

031-724 69 54

Kontaktuppgifter lärare


Lärare

Namn

E-post

Telefonnummer

Data

Jan Alestig

jan.alestig@harryda.se


Engelska, svenska som andraspråk, Sfi

Sara Andersson

sara.andersson@harryda.se

031-724 69 56

Samhällskunskap, religion, sociologi, pedagogiskt ledarskap

Mathias Blomqvist

mathias.blomqvist@harryda.se

031-724 69 58

Svenska för invandrare, svenska som andraspråk

Anna-Karin Brodén

anna-karin.broden@harryda.se

031-724 69 61,
031-724 69 70

Studieteknik, särvux

Sara Brundin Larsson

sara.brundin.larsson@harryda.se

031-724 6619

Svenska för invandrare

Susanna Chamoun Hansson

susanna.chamoun.hansson@harryda.se

031-724 69 70

Matematik

Dorota Debowska-Nilsson

dorota.debowska-nilsson@harryda.se

031-724 69 58

Engelska, kommunikation

Christel Ek-Williamsson

christel.ek.williamsson@harryda.se

031-724 69 58

Omvårdnadsämnen

Marion Englaborn

marion.vainamo.englaborn@harryda.se

031-724 61 86

Svenska för invandrare, SAS-Grund, inskrivning Sfi

Malin Fridström

malin.fridstrom@harryda.se


Naturkunskap, matematik

Anna Hagberg

anna.hagberg@harryda.se

031-724 69 58

Omvårdnadsämnen

Karin Henriksson

karin.henriksson@harryda.se

031-724 61 86

Svenska, historia

Linda Hoffman

linda.hoffman@harryda.se

031-724 69 56

Engelska, filosofi, spanska, tyska, människans språk

Monica Holthov

monica.frenellholthov@harryda.se

031-724 69 56

Svenska för invandrare

Lars Lindqvist

lars.lindqvist@harryda.se

031-724 69 61,
031-724 69 70

Omvårdnadsämnen

Charlotte Lundqvist

charlotte.lundqvist@harryda.se

031-724 6186

Svenska för invandrare

Mostafa Malaekah

mostafa.malaekah@harryda.se

031-724 66 59

Svenska för invandrare - kväll, datorhantering orientering

Eva Mårlind

eva.marlind@harryda.se


Fordonsämnen

Reza Navaian

reza.navaian@harryda.se


Omvårdnadsämnen

Linn Palokangas

linn.palokangas@harryda.se


Svenska för invandrare

Monika Ruzek

monika.ruzek@harryda.se

031-724 69 61,
031-724 69 70

Svenska för invandrare

Ulrieke Saelens

ulrieke.saelens@harryda.se

031-724 69 61

Svenska för invandrare

Zeyneb Sahragard

zeyneb.sahragard@harryda.se

031-724 69 61

Omvårdnadsämnen

Boel Samuelsson

boel.samuelsson@harryda.se

031-724 61 86

Svenska för invandrare

Gunilla Sparf

gunilla.sparf@harryda.se

031-724 69 61,
031-724 69 70

Svenska för invandrare

 Isabella Stjärnborgisabella.stjarnborg@harryda.se


Svenska för invandrare, Barn- och fritidsämnen

Kajsa Svanström Glad

kajsa.svanstromglad@harryda.se

031-724 69 57

031-724 69 60

Barn och fritidsämnen

Sara Tolvteus

sara.tolvteus@harryda.se

031-724 69 57

Svenska för invandrare, särvux

Anna Wågdahl

anna.wagdahl@harryda.se

031-724 69 70

Företagsekonomi

Sten Örneblad

sten@dynaliftpowerboats.se

031-724 69 55

Kan vi göra sidan bättre?

Lämna dina synpunkter



Ange din e-postadress om du önskar svar på din synpunkt
Senast ändrad: 2023-09-21