Kontakt
Lyssna

Kontaktuppgifter

Nedan finns en telefonlista över skolans samtliga telefonnummer och rutinerna kring frånvaroanmälan.

Frånvaroanmälan

Frånvaroanmälan ska göras före klockan 8:00 varje dag på telefon 0515-777 605 (det går utmärkt att lämna meddelanden). Barn med specialkost ska även frånvaroanmälas till köket: 031-724 8646.

Är ditt barn på fritids ska frånvaro även rapporteras på Tempuslänk till annan webbplats.

Kontaktuppgifter

Namn, funktion

Telefon  

E-post

Rektor F-2

Annika Svensson

031-724 87 40

annika.svensson@harryda.se

Rektor 3-5

Camilla Haglund

031-724 86 40

camilla.haglund@harryda.se

Skoladministratör

Madelene Wintelycke

031-724 86 41

madelene.wintelycke@harryda.se

Skolpsykolog

Åsa Lundborg

031-724 68 27

asa.lundborg@harryda.se

Specialpedagog

Sophia Stenfeldt

031-724 87 43

sophia.stenfeldt@harryda.se

Skolsköterska

Madeleine Dicander

031-724 86 45

madeleine.dicander@harryda.se

Skolkurator

Helena Lundberg

031-724 87 44

helena.lundberg@harryda.se

Speciallärare

Ann-Sophi Lestrup


ann-sophi.lestrup@harryda.se

Idrottshallen

Ulf Johansson

031-724 86 50

ulf.johansson@harryda.se

Flexteam

Anna Giöbel


anna.giobel@harryda.se

Köket

Eleonor Wahlqvist

031-724 86 36

eleonor.wahlqvist@harryda.se

Vaktmästeri

Gösta Hasselgren

0732-31 68 27


Fastighetsservice

031-724 65 00


Skolbuss

0739-14 56 44


Lysmaskens Fritidshem

031-724 86 48

malin.karlsson02@harryda.se

jorgen.persson-skarberg@harryda.se

christina.hall@harryda.se

david.vessby@harryda.se

linda.kedehag@harryda.se

Fjärilens Fritidshem

031-724 86 49

jane.wood@harryda.se

per.skytting@harryda.se

rebecca.hukka@harryda.se

Biets Fritidshem

031-724 86 62

mariette.magnusson@harryda.se

liselott.bratt@harryda.se

frida.skytting@harryda.se

Hindens Fritidshem

031-724 86 67


0766-49 49 07

agata.karnili@harryda.se

lisa.skoogh@harryda.se

fredrik.johansson01@harryda.se

elisabeth.petersson@harryda.se

Björnens Fritidshem

 031-724 86 60

johan.soderhjelm@harryda.se

christian.skytting@harryda.se

Fritidsklubben (4-5)

031-724 86 61

anneli.hiller@harryda.se

Klass FA



Mariette Magnusson


mariette.magnusson@harryda.se

Klass FB



Jörgen Persson Skärberg


jorgen.persson-skarberg@harryda.se

Linda Kedehag


linda.kedehag@harryda.se

Klass FC



Jane Wood


jane.wood@harryda.se

Klass 1A



Elisabeth Östman



elisabeth.ostman@harryda.se


Klass 1B



Bilgis Jorat


bilgis.jorat@harryda.se

Fredrik Johansson


fredrik.johansson01@harryda.se

Klass 2A



Marjut Nurkkala Wimmer


marjut.nurkkala-wimmer@harryda.se

Lotta Bratt


liselott.bratt@harryda.se

Klass 2B



Karin Eriksson


karin.eriksson@harryda.se

Klass 2C



Maria Ekstam


maria.ekstam@harryda.se

Klass 2D



Michelle Norrman


michelle.norrman@harryda.se

Klass 3A



Jenny Olsson


jenny.olsson@harryda.se

Klass 3B



Anne Bergsten


anne.bergsten@harryda.se

Klass 4A



Sofia Dahlquist


sofia.dahlquist@harryda.se

Klass 4B



Jenny Murvik


jenny.murvik@harryda.se

Klass 4C



Jan Sköld


jan.skold@harryda.se

Klass 5A



Emma Lampret


emma.lampret@harryda.se

Klass 5B



Helen Stålarm


helen.stalarm@harryda.se

Slöjd



Thomas Maack


thomas.maack@harryda.se

Ann-Margreth Stangvik


ann-margreth.stangvik@harryda.se

Bild



Agata Karnili


agata.karnili@harryda.se

Musik



David Vessby


david.vessby@harryda.se